چگونه می توان کارشناس رسمی دادگستری زبان آلمانی شد؟

چگونه می توان کارشناس رسمی دادگستری زبان آلمانی شد؟

زبان آلمانی یکی از رشته هایی است در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری وجود دارد و متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی زبان آلمانی باید با پذیرش در آزمون مذکور و گذراندن دوره های کارورزی در کنار یکی از کارشناسان رسمی با تجربه، مراحل دریافت پروانه را طی نمایند. برای شرکت در آزمون کارشناس رسمی زبان آلمانی دارا بودن شروط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام ضروری می باشد. لذا متقاضیان باید دفترچه مربوطه را به دقت مطالعه نمایند.

 

صلاحیت های کارشناس دادگستری زبان آلمانی چیست؟

افرادی که به عنوان کارشناس در این رشته شناخته می شوند باید توانایی ترجمه اسناد و مدارک و مطالب مختلف را از آلمانی به فارسی و برعکس داشته باشند. علاوه بر این ارزیابی و تعیین صحت مطالب ترجمه شده توسط سایر افراد و مطابقت با نسخه های اصلی متون نیز از دیگر صلاحیت های این افراد است. تمامی اسناد اعم از بروشور های تبلیغاتی، کتب و مقالات، مستندات و قرارداد ها، مطالب ارائه شده در وب سایت ها و فایل های الکترونیکی و بسیاری موارد دیگر در دسته اسنادی قرار می گیرند که کارشناس زبان آلمانی می تواند بر روی آن ها اظهار نظر نماید. علاوه بر اسناد فوق صحت ترجمه های شفاهی نیز با حضور در جلسات توسط کارشناس رسمی می تواند مورد بررسی و اظهار نظر قرار گیرد.

 

کاربرد مهارت های کارشناس دادگستری رشته زبان آلمانی در اجتماع و نیاز مردم

توسعه تجارت، دانش و فن آوری و حتی علوم سیاسی در سرتا سر جهان مستلزم برقراری ارتباط صحیح میان افراد حقیقی و حقوقی است و افزایش این روابط مشکلاتی را نیز به همراه خواهد داشت. مشکلاتی که ناشی از عدم فهم صحیح مطالب ترجمه شده است. زبان آلمانی به عنوان یکی از پر گویش ترین زبان ها در اتحادیه اروپا مطرح می باشد و افرادی که از زبان آلمانی برای مراودات خود بهره می برند حدود 95 میلیون نفر هستند. کشورهای بسیاری هستند که افراد در آن ها به زبان آلمانی سخن می گویند کشورهایی نظیر آلمان، اتریش، سوئیس، لیختن‌ اشتاین، لوکزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن و جنوب دانمارک. لذا برای جلوگیری و رفع مشکلات احتمالی در خصوص برقراری ارتباط های تجاری و تحصیلی و غیره می توان از پتانسیل کارشناسان دادگستری رشته زبان آلمانی بهره جست.

 

چگونه می توان از طریق کانون به کارشناسان زبان آلمانی کار ارجاع نمود و دستمزد کارشناسی مرتبط چگونه تعیین می شود؟

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای مشکلاتی در خصوص متون ترجمه شده به زبان آلمانی و یا برعکس هستند می توانند با مراجعه به این سایت و دسترسی به لیست کارشناسان مورد تائید کانون کارشناسان رسمی، کارشناس رسمی زبان آلمانی مورد نظر را انتخاب و پروژه مربوطه را به ایشان محول نمایند. کارشناس منتخب پس از بررسی و اظهار نظر در خصوص پرونده بر اساس مبلغ کل پرونده و همچنین تعرفه های از پیش تعیین شده کانون، هزینه کارشناسی را اعلام نموده و متقاضی موظف به پرداخت آن می باشد.